Loading...
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
19:45
logoLille
-
logoAston Villa
-
2024-18
19:45
logoFiorentina
-
logoViktoria Plzeň
-
2024-18
22:00
logoPAOK
-
logoClub Brugge
-
2024-18
22:00
logoFenerbahçe
-
logoOlympiakos
-

Pendikspor, Muhteşem Lig’e yükselişini coşkuyla kutladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pendikspor, Harika Lig’e yükselişini coşkuyla kutladı

Süper Lig tarihinde birinci sefer yer alan Pendikspor, şampiyonluğunu süper bir kutlama ile taçlandırdı. Spor Toto 1. Lig Play-off finalinde Bodrumspor’u 2-1 yenerek tarihinde birinci sefer Harika Lig’e yükselen Pendikspor, bu başarıyı ilçede taraftarlarıyla kutladı. Pendikspor tesislerinde başlayan kutlamalar, futbolcular ve teknik takımın üstü açık otobüse binerek ilçe tipine çıkmasıyla devam etti. Pendikspor bayraklarıyla donatılan caddelerde meşaleler yakan taraftarlar, başarılı bir dönemin akabinde, ekiplerinin Muhteşem Lig’e yükselişini tezahüratlarla kutladı. Üstü açık otobüsle ilçede şampiyonluk cinsine çıkan ekibi, Pendik Kıyı Meydanı’nda binlerce taraftar coşkuyla karşıladı. Kutlamalara Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin de katıldı.

Şampiyonluk kutlamaları heyecan verici bir biçimde devam ederken Kıyı Meydanı’ında kurulan alanda ise Sinan Akçıl konseri vatandaşlara hoş bir akşam yaşattı.

“İyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz”

Kutlamalarda konuşan Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin, “Biz bu süreçte emeğimizin karşılığını alan kadro olarak bu sene Üstün Lig’e çıktık. Artık de Üstün Lig’de gayret edeceğiz. Bu duruşumuzu bozmadan, ligin sempatik grubu, centilmen bir kadrosu olarak gayrete devam edeceğiz. Uygun sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Muhteşem Lig’de de kalıcı olmaya çalışacağız” dedi.

“Çok memnunuz ve gururluyuz”

Pendikspor Teknik Yöneticisi Osman Özköylü ise çok memnun ve gururlu olduklarını vurgulayarak, “İki sene içerisinde 2. Lig’den Muhteşem Lig’e çıkan bir ekip var. Burada önemli bir muvaffakiyet öyküsü var. Bu da bizi çok memnun eden bir nokta. Hiç kimsenin hesap etmediği bir kulübün şu an Harika Lig’de bulunmasında katkısı olan işçilerden bir tanesi olmak gurur verici. Burada büyük bir iş ve emek var. En mühimsi aile ortamının oluştuğu ve herkesin işine gerçek biçimde odaklanabildiği hoş bir kulüp var burada” diye konuştu.

“Tarihimizde bir birincisi başardık”

Pendiksporlu futbolculardan Ferhat Öztorun, “Çok memnunuz, çok hoş bir dönem oldu bizim için. Tarihinde bir birincisi başardık. Bu sene Muhteşem Lig’e çıkma başarısı gösterdik. Güzel uğurlu olsun Pendik ilçesine ve taraftarlarına” dedi. Kutlamalarda konuşan bir öbür oyuncu Alihan Tunçer ise, “Ligin başında da amacımız Üstün Lig’e çıkmaktı. Yeterli bir yapılanma vardı burada. Teknik grup, futbolcular herkes bu amaca kitlendi. Bizde muvaffakiyetin en büyük etkenlerinden birisi aile ortamının olmasıydı. Bunun sonunda da muvaffakiyet geldi” açıklamasında bulundu.

Oyunculardan Fazilet Özgenç de, “Takım olarak çok büyük bir iş başardık. Çok güzel bir dönem geçirdik. Hislerimiz çok ağır. Zira iki sene üst üste zoru başarmış bir grubun kesimiyiz. Güzel bir takım ve güzel bir hocayla çalıştığımızın farkındaydık. Çok şükür keyifli sonla bitirdik sezonu” sözlerini kullandı.

Pendikspor, Muhteşem Lig’e yükselişini coşkuyla kutladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir