Loading...
2024-19
20:00
logoBeşiktaş
-
logoMKE Ankaragücü
-
2024-19
20:00
logoAltay
-
logoManisa FK
-
2024-19
21:30
logoE. Frankfurt
-
logoAugsburg
-
2024-19
22:00
logoAth. Bilbao
-
logoGranada
-
2024-19
19:30
logoGenoa
-
logoLazio
-
2024-19
21:45
logoCagliari
-
logoJuventus
-
2024-19
22:00
logoNice
-
logoLorient
-

TFF Lideri Büyükekşi: ‘Ev sahipliğimiz Avrupa Şampiyonası adaylığımız için turnusol kağıdı oldu’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TFF Lideri Büyükekşi: ‘Ev sahipliğimiz Avrupa Şampiyonası adaylığımız için turnusol kağıdı oldu’

TFF Lideri Büyükekşi, İngiliz temsilcisi Manchester City ile İtalyan kulübü Inter ortasında oynanan ve İngiliz grubunun şampiyonluğu ile tamamlanan 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı sonrasında müsabakayı ve tertibi değerlendirdi.

“Şampiyonlar Ligi finali ülkemizin marka değerine direkt katkısı olan bir tertip oldu”

Büyükekşi, dünyanın en önemli spor tertiplerinden birine daha yüksek muvaffakiyetle mesken sahipliği yapmanın kıymetine değinerek, “Spor, bilhassa futbol sanat ve bilim üzere ülkelerin SOFT POWER’ı olarak kabul ediliyor. Şampiyonlar Ligi finali ülkemizin marka değerine direkt katkısı olan bir tertip oldu. Şampiyonlar Ligi Final maçına mesken sahipliği yapmış olmamız bilhassa 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığımız için turnusol kağıdı oldu. Cumhurbaşkanımızın kabulünde UEFA Lideri Ceferin Cumhurbaşkanımıza konut sahipliği ve son derece başarılı tertibimiz için teşekkür etti. Yeniden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulünde FIFA Lideri Infantino Türkiye’nin büyük tertipleri muvaffakiyetle ve inançla yaptığını söz ederek Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerini iletti.” dedi.

“Gururumuz Hakan Çalhanoğlu ve İlkay Gündoğan’ı sarılarak kutlama ettim”

Manchester City ile Inter ortasındaki final maçının tıpkı vakitda iki Türk kaptanın müsabakası olması bakımından bir gurur vesilesi olduğunu kaydeden TFF Lideri, “Hakan Çalhanoğlu ve İlkay Gündoğan’ın UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline kadrolarının kaptanı olarak çıkmaları memnunluk vericiydi. Gururumuz iki atletimizi da kupa merasiminde sarılarak kutlama ettim. Onlar da Türkiye’de bu finali kaptan olarak oynamaktan gurur duyduklarını tabir ettiler.” sözlerini kullandı.

“Şampiyonlar Ligi finali tertibiyle ülkemize 200 Milyon Dolara yakın döviz girişi oldu”

Final nedeniyle Yenikapı Şenlik Alanı’nda gerçekleştirilen UEFA Şampiyonlar Festivali’ne de vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiğini aktaran Mehmet Büyükekşi, “Özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın ağır iştiraki ve memnunlukları hepimizi mutlu etti. İngiltere’den ve İtalya’dan maça gelen Manchester City ve Inter taraftarlarının İstanbul’da inançla ve keyifle vakit geçirmiş olmaları da bizim için çok mühimydi. Dünyanın her yerinden final hasebiyle konukimiz vardı ve ülkemiz iktisadına 200 milyon dolara yakın döviz girişi oldu. Ayrıyeten son üç finalde yapılan araştırmalar taraftarların % 47’sinin gittikleri ülkelerde finalin olduğu kent dışında öbür kentleri de ziyaret ederek % 23 oranında ülke iktisadına ek bir ekonomik katkı sağladıklarını gösteriyor. TFF Lideri olarak benim ve TFF İdare Şurası Üyemiz Hamit Altıntop’un Şampiyonlar Ligi Finali UEFA Elçisi olmamız da ülkemiz ismine bizi ayrıyeten onurlandırdı. 2028 ve 2032 Avrupa Şampiyonası adaylıklarımız için dünya çapında bu tertipleri ülkemize getirmek için daima birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” formunda konuştu.

TFF Lideri Büyükekşi: ‘Ev sahipliğimiz Avrupa Şampiyonası adaylığımız için turnusol kağıdı oldu’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir