İstanbul’da Manchester United kalecisi Andre Onana hakkında kabahat duyurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da Manchester United kalecisi Andre Onana hakkında hata duyurusu

Avukat Kerim Bahadır Şeker, Manchester United’ın kalecisi Andre Onana ve 4 kişi hakkında ‘dolandırıcılık’ argümanıyla cürüm duyurusunda bulundu.

Haberin Devamı

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan Avukat Kerim Bahadır Şeker, “Biz bu evrak çerçevesinde 5 kişi hakkında hata duyurusunda bulunuyoruz. Cedric Leandre Tchoumbe Fankam, Dany Nounkeu, Christian Sylvain Onanina Nkama, Andre Onana Onana ve Fankam’ın annesi” dedi.

İddiayı anlatan Şeker, “Olayın başlangıcında 2020 yılında, Cedric Leandre Tchoumbe Fankam burada bir hırsızlık gerçekleştiriyor. Portekiz’in Faranse grubunda oynadığı sırada bir telefon hırsızlığı olayı gerçekleştiriyor. Polis bunu alıyor. Maltepe cezaevine gönderiyor. Bizim irtibatımız tam olarak burada başlıyor. Bize Galatasaray’ın eski futbolcusu Dany Nounkeu ve Fankam’ın annesi ulaşıyor. Hükümlü olan bu kişinin nasıl kurtarılacağını soruyor.

Haberin Devamı

Biz de kurtarmanın yolları olduğunu söyleyerek mutabakata gidiyoruz. Bu muahede gerçekleştikten sonra Dany Nounkeu ve ben Florya’da bir AVM’de buluşuyoruz. Burada Dany Nounkeu’nun telefonundan Manchester United kalecisi Andre Onana ile manzaralı görüşme gerçekleştiriyoruz. Bizim burada anlaşmış olduğumuz sayı 10 bin dolara yakın bir sayı. Bizim hem masraflarımız hem de evrak çerçevesinde avukatlık fiyatı ödemeleri ve her şeyden evvel işin manevi tarafı kendi ülkemizde bir Türk vatandaşı Türk avukat olarak yabancılar tarafından dolandırılıyorum. Bu içler acısı bir şey” diye konuştu.

“ÖDEMEMİZİ HALA YAPMADINIZ”

Avukat Şeker “Bizim bu belge çerçevesinde aktif bir soruşturma gerçekleştirilerek Andre Onana ve öteki kuşkulilerin tabire çağrılması, soruşturma yürütüldükten sonra haklarında ceza davası açıldıktan sonra dolandırıcılıktan karar kurulması. Bizim isteğimiz bu. 18 Kasım’da Andre Onana’nın Kamerun ulusal kadrosunda oynamış olduğu bir maç var. Biz 14 Kasım’da Fankam ile konuştuk. Bir aydan fazla mühlet geçti. Ödememizi hala daha yapmadı. Şayet bu türlü olursa 29 Kasım’da Galatasaray- Manchester United maçında Andre Onana oynamaya geldiğinde oynayamayacak. Biz onun tutuklu yargılanması ve hapishaneye gönderilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“ONANA, BU KELAMINI TUTMAN LAZIM”

Haberin Devamı

Andre Onana’ya seslenen Avukat Şeker “Andre Onana sen bana bir kelam verdin. Bu kelamını tutman lazım. Vermiş olduğun bu kelam çerçevesinde de Manchester United da oynuyorsun, bir dünya yıldızısın, bir futbolcusun. Tüm bunlar çerçevesinde onurunla ve sadakatinle bu kelama uymalısın. Bizim Türk iç yargılamadan sonra da FİFA’da bir yargılama isteyeceğiz.

FİFA’ya da müracaatda bulunacağız. Bizdeki kanıtları de FİFA’ya ileteceğiz. Resmi müracaatmuzu da Çarşamba günü yapacağız. Bu olayın Galatasaray futbol maçında olması da büsbütün bir tesadüf” diye konuştu.

İstanbul’da Manchester United kalecisi Andre Onana hakkında kabahat duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spordan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!