Gökdeniz Karadeniz, yeni bir kıssa yazmaya hazırlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gökdeniz Karadeniz, yeni bir kıssa yazmaya hazırlanıyor

Yeni dönemde 2’nci Lig’de çaba eden Rubin-2’nin teknik yöneticiliğine getirilen Gökdeniz Karadeniz, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Tataristan’da kendisine büyük hürmet duyduklarını söz eden teknik adam, “Burada onlardan biri üzereyim. Beni çok seviyorlar ve hürmet gösteriyorlar. Özel günlerde yahut kutlamalarda bana gösterilen ilgiyi görünce hem kendi adıma, hem de ülkem ismine gurur duyuyorum. Geçen gün buraya Senegal Cumhurbaşkanı geldi ve beni özel olarak davet ederek, kendisine formamı armağan etmem istendi. Kendi adıma ve ülkem ismine büyük gurur duydum” halinde konuştu.

“DOĞRU BEŞERLERLE VE GERÇEK PROJE İLE BAŞLAMAK MÜHİM”

Rubin-2 ekibinin başına geçme öneriini bir proje kapsamında kabul ettiğini ve Rubin A grubu ile akademisi ortasında köprü görevsi göreceklerini vurgulayan Karadeniz, “Gençleri yetiştirip süratli bir biçimde Rubin Kazan kadrosuna kazandırmak istiyoruz. Projenin çok yanlışsız bir proje olduğunu, meyvelerini kısa müddette alacağımızı düşünüyorum. İnsanın efsaneleştiği yerde bu türlü bir misyonu alması cüret gerektiriyor ancak başarılı olmak için yürekli davranmanız gerekiyor. Hakikat beşerlerle yanlışsız ve proje ile başlamak önemli. Proje beni çok cezbetti ve umutlandırdı. Efsane olduğum yerde başlamak hem gurur verici, hem de memnunluk verici” diye konuştu.

“ÜLKEM İSMİNE GURUR DUYUYORUM”

Futbol oynadığı periyotta Barcelona’ya karşı Avrupa kupalarında galibiyet golünü attıktan sonra periyodun Rusya Devlet Lideri Dmitry Medvedev’in ekibi kutlama ederken kendisine dönerek, “O kahraman Türk sen misin?” demesinin kendisini çok keyifli ettiğini ve gururlandırdığını söyleyen teknik yönetici, şunları söyledi:

“Yurt dışındasınız, öbür bir ülkedesiniz ve oraya bir öbür ülkenin Cumhurbaşkanı gelip, efsane olarak sizin formanızı vermenizi istiyorlar. Düşünebiliyor musunuz? Bu inanılmaz gurur verici bir olay. Geçmişe dönüp bakınca burada 11 yıllık bir futbol ömrüm var. Rubin Kazan’ın muvaffakiyetinin hepsinde imzam var. Hem çok sevildim, hem çok çalıştım. İnanılmaz gurur duyuyorum.
Buraya geldiğim birinci yıl Zenit maçını kazanmıştık ve bir röportajda kupa kaldırmak istediğimi söylemiştim. Trabzon’da oynarken daima şampiyonluk amaçları ile devinim ediyorduk. Burada da doğal olarak kupa kaldırmak istediğimi söyledim. Liderimiz bana ‘biraz daha mütevazı cümleler kur Karadeniz’ demişti. Lakin galibiyet serisi almaya başlayınca herkes şampiyonluğu konuşmaya başladı. O vakit iki yıl üst üste kupa kaldırmıştık. Artık de yeni bir başlangıç ve yeniden Rubin Kazan’dayım, tekrar kupa kaldırmak istiyorum. Sonrasında da kendi ülkemde bir ekip çalıştırarak başarılı olmak istiyorum.”

Gökdeniz idaresindeki Rubin-2 bu dönem 2’nci Lig B Bölgesi 4’üncü Küme’de oynadığı 2 maçta 2 birliktelik elde ederek 9 ekipli ligde 6’ncı sırada bulunuyor.

Siyamend KAÇMAZ – Kazan (RUSYA), DHA


Gökdeniz Karadeniz, yeni bir kıssa yazmaya hazırlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spordan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!