Başakşehir’in alt yapısında oynayan futbolcuya bıçaklı hamle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başakşehir’in alt yapısında oynayan futbolcuya bıçaklı hücum

Güngören’de, Başakşehir Futbol Kulübü’nün alt yapısında oynayan 15 yaşındaki Ömer Faruk Kayaca, parkta münakaşa yaşadığı bireyler tarafından bir gün sonra bıçaklı hücumya uğradı.

Olay, 28 Temmuz Cuma günü saat 22.30 sıralarında Güngören, 15 Temmuz Parkı’nda bulunan bir kafede meydana geldi. Argümana nazaran, olaydan bir gün evvel birebir parkta oturan Ömer Faruk Kayaca (15) ve 2 arkadaşı, karşılaştığı bir küme genç ile münakaşa yaşadı. Kız arkadaşlarıyla parkta bulunan küme, Ömer Faruk Kayaca ve arkadaşlarıyla ‘yan bakma’ mazeretiyle tartıştı. Yaşanan münakaşa bir mühlet sonra hengameye dönüştü. Bekçilerin müdahalesiyle taraflar ayrılarak meskenlerine dağıldı.

Bir gün sonra tekrar birebir arkadaşlarıyla parktaki kafeye giden Kayaca’nın yanına tartıştığı şahıslar geldi. Yaklaşık 15 kişilik küme, Ömer Faruk Kayaca’ya bıçakla saldırarak yaraladı. Saldırganlar olay yerinden süratle kaçarken, etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Bedeninde çok sayıda bıçak vuruşsi olan Kayaca, olay yerindeki birinci müdahalenin akabinde Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis, hücumya karışan bireyleri yakalamak için çalışma başlattı. Anne ve babasını 2 yıl evvel koronavirüs nedeniyle kaybettiği öğrenilen futbolcu Ömer Faruk Kayaca’nın hastanedeki hayat savaşı sürüyor. Kayaca’nın tek desteği olan babaannesi Aysel Kayaca, güvenlik güçlerine seslenerek torununa saldıranların bir an evvel bulunmasını ve adalete teslim edilmesini istedi.

“BENİM ÇOCUĞUMUN ÖMRÜNÜ SÖNDÜRDÜ”

Ömer Faruk Kayaca’nın olaydan bir gün evvel askerden gelen halasının oğlunu karşılamak için gittiğini ve uğradığı parkta münakaşa yaşadığını anlatan babaanne Aysel Kayaca, “Olaydan bir gün evvel Haznedar 15 Temmuz Parkı’nda ‘Sen bana baktın, ben sana baktım’ derken konuşarak ve yüksek sesle tartışılıp, herkes konutuna gidiyor. Benim çocuğum olayı unutuyor. Sonraki gün tıpkı parka 15-20 kişi toplayarak benim çocuğumun yanına geliyorlar. Kafeteryada çay içerken gelip, benim çocuğuma direk bıçakla hücumyor. ‘Öldürün’ diye bağırıyor ve bıçağı karnında dolaştırıyor. Benim çocuğum kanlar içerisinde yatarken, o kendi yatağında yatıyor. Onun annesi babası yok mu? Ben yandım öbür anne babalar yanmasın. Bunu hükümetimiz cezalandırsın. Benim çocuğum topçuydu, Başakşehir Spor’da alt yapıda atletti. Benim çocuğumun hayatını söndürdü. Olayı gören, bilen, tanıyan varsa polisimize ihbar etsin. Bir babaanne olarak yalvarıyorum. Benim çocuğum şu anda can çekişiyor, diğerlerini yakmasın” dedi.

“OLAYI KIZ SORUNSİNE DÖNDÜRMEYE KALKTILAR”

Bıçaklanan Ömer Faruk Kayaca’nın olay anında yanında bulunan arkadaşı Yiğit Uludağ, “Biz olaydan bir gün evvel parkta oturuyorduk. Çocuklar bakmaya başladı, orada bir laf dalaşı oldu. Ömer de kalktı ayağa ve üstlerine yürümeye çalıştı. Çocukların yanında kızlar vardı ve olayı kız sorunsine döndürmeye kalktılar. 10-15 şahıslardı, ağabeyleri vardı yanlarında. Orada bir düzensizlik çıktı. Bekçiler geldi, biber gazı sıktılar ve o gün dağıldık. Sonraki gün birebir yere gittik. Arkadaşlarımız vardı, onlarla oturuyorduk. Onların yanından kalktıktan sonra Ömer lavaboya gitti ve geldi. Sonra çocuklar geldi, selam verdiler. Ömer ayağa kalktı, ‘Gelin oturup çay içelim, burada aileler var. Burası kalabalık’ dedi. Birinci başta 4 şahıslardı. Ömer ayağa kalktıktan sonra bir anda 15-20 kişi üstüne çullandılar. O kaosun içerisinde biz Ömer’i oradan ayırmaya çalışırken, bıçak saplamışlar. Ömer’i ayağa kaldırdık, ‘karnım’ dedi. Karnından kan akıyordu. Bir tane hemşire abla vardı, o müdahale etti. Sonra aslında bir baktık çocuklar kaçmıştı” diye konuştu.

Başakşehir’in alt yapısında oynayan futbolcuya bıçaklı hamle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spordan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!