Loading...
2024-12
20:00
logoTrabzonspor
-
logoSivasspor
-
2024-12
20:00
logoManisa FK
-
logoEyüpspor
-
2024-12
22:00
logoPlymouth
-
logoLeicester
-
2024-12
21:30
logoAugsburg
-
logoUnion Berlin
-
2024-12
22:00
logoReal Betis
-
logoCelta Vigo
-
2024-12
21:45
logoLazio
-
logoSalernitana
-
2024-12
22:00
logoMetz
-
logoLens
-
2024-12
21:00
logoExcelsior
-
logoVolendam
-

Attila Szalai’den Fenerbahç itirafı! ‘Dönüm noktam oldu! Liverpool ve Bournemouth…’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Attila Szalai’den Fenerbahç itirafı! ‘Dönüm noktam oldu! Liverpool ve Bournemouth…’

Fenerbahçe’nin 2.5 sezon önce kadrosuna kattığı ve geçtiğimiz ay 12.3 milyon euro bonservis karşılığında Bundesliga ekibi Hoffenheim’a transfer olan Attila Szalai, Macar basınına çok özel açıklamalarda bulundu. Szalai, geleceği ve Fenerbahçe ile ilgili çarpıcı ifadelere imza attı… İşte Szalai’nin yaptığı açıklamalar…

‘FENERBAHÇE’DEN AYRILMAK ZOR’
Transferi hakkında konuşan Attila Szalai, Fenerbahçe’den ayrılmanın zor olduğunu dile getirdi. Macar futbolcu; ‘Bir üst ligde oynamanın her vakit hayalim olduğu bir sır değildi, başardığım için mutluyum. Çocukken elbette bunun hayalini kuruyorsunuz, bu yüzden çalışıyor, büyük oyuncular, büyük maçlar izliyor ve kendinizi o oyuncunun yerine koyuyorsunuz. Fenerbahçe’de harika bir iki buçuk yıl geçirdim, gerçekten ailenin bir parçası oldum, çok deney kazandım ama hedefim her vakit Avrupa elit liginde futbol oynamaktı. Burada olduğum için mutluyum ve gelişmeye devam etmek ve Hoffenheim’da başarılı olmak için tüm gücümle çalışıyorum.” dedi.

‘MÜSPET BİR GERİ DÖNÜŞ OLDU’
25 yaşındaki savunma oyuncusu, kariyerinin bilinçli bir biçimde inşa edildiğini ve adım adım ilerlemeyi başardığı için mutlu olduğunu belirtti. Szalai; ‘Kariyerimi bilinçli bir biçimde inşa ettik, adım adım inşa edip gelişmek ve fırsat geldiğinde bundan yararlanmak iyi oldu diye düşünüyorum. Yani tamamen bilinçli bir planlama ve geliştirme sürecinin parçasıydı.

Bir kez daha burada, Bundesliga’da olduğum için çok mutluyum. Transfer söylentilerini her vakit iyi yönetim edebildim ve istikbalte de böyle olacağına eminim. Şu şu takımlarla bir oyuncunun konuşulması benim için her vakit müspet bir geri dönüş oldu. Bu gibi durumlarda kişi bilir, izlenir ve bir ilgisi veya belki de belirli bir önerii vardır. Ama her vakit bunu ekarte etmeye ve müspet bir motivasyon olarak kullanmaya çalıştım.’ açıklamalarında bulundu.

‘FENERBAHÇE’YE VEDA ETMEK BASİT OLMADI’

İlgi düzeyinde Hoffenheim zaten havadaydı, ancak bu yaz aylarında somut müzakerelere ulaştı ve şimdi her şey meyvesini verdi. İki kulübün oldukça hızlı bir biçimde anlaşmaya varmasına sevindim ve benimle konuşmak da zor olmadı, bu nedenle tüm müzakere süreci sorunsuz geçti. Bunun için Fenerbahçe’ye teşekkür etmeliyim çünkü takımdan çok şey aldım, orada gerçekten olgun bir oyuncu oldum. Veda etmek basit olmadı, duygusal haftalar ve günler geçirdim. Sonunda Hoffenheim beni seçtiği için çok mutluyum, genel olarak bu değişikliğin her yönden müspet olduğunu düşünüyorum.

”ÜST DÜZEY İLGİLENİYORLAR”
Szalai, Almanya’da hemen kabul edildiğini dile getirdi. ‘Dürüst olacağım, entegrasyonum çok sorunsuz gidiyor, ancak oyuncular ve kulüp de bana çok muavin oluyor. Avantajı zaten dili konuşuyorum, böyle bir sorunum yok. Kulüp, ister bir daire bulmak ister herhangi bir seyahat olsun, ilk dakikadan saygınlıken her konuda muavin oldu. Oyuncularla çok üst düzeyde ilgileniyorlar ve bu işlerin olabildiğince basit ve sorunsuz gitmesi için her şeyi yapmaya çalışıyorlar. İlk günden saygınlıken beni her konuda kabullendiklerini ve desteklediklerini hissediyorum.”

‘TRANSFER İÇİN ROSSI’Yİ ARADIM’
Szalai transferden önce ulusal takım kaptanı Marco Rossi’yi aradığını da açıkladı. ‘Kaptanla konuştuk. Ama zaten Kıbrıs’tan Fenerbahçe’ye transfer olduğumda ve şimdi bu değişiklikle birlikte. Aradım ve fikrini sordum ve kesinlikle beni destekledi. Bir üst lig olduğu ve ayrıca iyi koşullara ve profesyonel çalışmaya sahip istikrarlı bir kulüp olduğu için bunun bir sonraki adım olduğunu kabul ediyor.’

LİVERPOOL’U AÇIKLADI

Bu yaz çok fazla oyuncu devinimi oldu, çoğumuz kariyerimizde ilerlemeyi başardık. Bence bunlar tüm Macar futbolu ve ulusal takım için harika anlar. Ulusal takım kaptanı da birkaç gün önce benzer bir açıklama yapmıştı: Birçok Macar oyuncunun üst liglerde bu kadar yüksek seviyelerde kendini delillayabildiği görülmedi. Doğal ki çocuklarla konuştuk, birbirimizi kutlama ettik, entegrasyonlarının nasıl olduğu, hazırlıkların nasıl gittiği hakkında sorular sorduk – sadece müspet şeyler duydum. Bu çok büyük bir şey, inanalım, üst liglerde bu kadar çok oyuncuya sahip olmak ulusal takıma gerçekten yarar sağlayacak. Şimdi birçok değişikliğin aynı anda olması ilginç, bunun nedenini bilmiyorum, açıkçası herkes için bir gelişim süreciydi, bir çoğumuz için olgunlaştığına sevindim.

‘ÖNDER OLMAK İSTİYORUM’
Szalai ayrıca kendisi için çok yüksek beklentiler beklendiğini de dile getirdi. ‘Bana esas olarak bir savunma oyuncusu olarak güveniyorlar, ilk maçım ne yazık ki planladığımız gibi gitmedi, ancak bir sonraki turda üç puanın bizim olacağından eminiz. Takımdaki rolüme gelince, hazırlıklarda ve önceki maçlarda sol kanatta ve iç savunmanın ortasında oynama fırsatı verildi. Önder olmak ve başkalarına rehberlik etmek, yardım etmek, temsil ettiğim bilgi, deneyim ve zihniyeti katmak istiyorum. Benden ne bekleyeceklerini biliyorlar, doğal ki beklentiler yüksek, tıpkı benim kendimden çok şey beklediğim gibi.’

‘ÇOK FAZLA DENEYİM KAZANDIM’
Macar savunmacı, ulusal takımın kaptan muavinsı olduğuna da değindi. ‘Ulusal takımda bile kişiliğimin ve rolümün gelişimini görebiliyorum. Takımın ve Marco Rossi’nin güveninden de memnunum, takım arkadaşlarıma hem saha içinde hem de saha dışında elimden gelen en iyi biçimde muavin olmaya çalışıyorum. Herkes benimle her konuda iletişime geçebileceğini biliyor. Rol değişikliği yaşadım, bu aynı vakitda kulüplerimde adım adım yükselebilmem sayesinde, oyun becerilerimi de geliştirebildim, buna bağlı olarak çok fazla deneyim kazandım. Ulusal takıma elimden geldiğince muavin olmaya çalışıyorum.’

‘HEDEFİM AVRUPA SAHNESİ…’
Son olarak Attila Szalai, istikbalteki hedeflerinden bahsetti. “Hem kulüp hem de ulusal takım düzeyinde birçok hedefim var. İki ya da üç yıla ayırmam gerekirse, ulusal takımda iki dünya turnuvasına gitmek ve kulüp seviyesinde Hoffenheim için istikrarlı bir oyuncu olmak ve Bundesliga’da iyi pozisyonlar elde etmek isterim. Hoffenheim’ın da birkaç yıl önce bulundukları Avrupa sahnesine geri dönmek isteyeceğini düşünüyorum. Bunun üzerinde çalışıyoruz, gelişmeye çalışıyoruz ve başaracağımızdan eminim.”

 

Attila Szalai’den Fenerbahç itirafı! ‘Dönüm noktam oldu! Liverpool ve Bournemouth…’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir