Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, Hasan Dağı’nda başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, Hasan Dağı’nda başladı

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, Hasan Dağı’nda başladı. 35 ülkeden 130 atletin katıldığı tertip, 5 Ağustos’a kadar devam edecek.

Tertibin açılış merasiminde konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray’ın kabuklarını kırmaya devam eden bir kent olduğunu söyledi.

Aksaray’ın Anadolu’nun en kadim kentlerden biri olduğunu vurgulayan Aydoğdu, şöyle konuştu:

“Hasan Dağı’nda Yamaç Paraşütü Dünya Kupası tertibinin ikincisini seviyeliyoruz. İnşallah üçüncü ve dördüncüsünü de seviyelemek nasip olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve birlikteliğin olduğu yerde muvaffakiyet kaçınılmaz hale geliyor. İnşallah 35 ülkeden gelen 130 atletimizi da burada en hoş biçimde ağırlayacağız. Onlar ülkelerine döndüğü vakit özelde Aksaray’ın lakin fotoğrafın büyük tarafında Türkiye’nin çok hoş tanıtımını yapacaklar.”

Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu Lideri Goran Dimiskovski ise Aksaray’a ve Hasan Dağı’na üçüncü kere geldiğini tabir etti.

Tertipte emeği geçenlere teşekkür eden Dimiskovski, “Yamaç paraşütü müsabakaları Hasan Dağı’nda artık düzeyli bir hale geldi. Her yıl burada yarışların yapılmasını planlıyoruz. Tüm atletlere muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde 130 atlet atlayışlarını gerçekleştirdi.

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, Hasan Dağı’nda başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Spordan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!