Loading...
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
19:45
logoLille
-
logoAston Villa
-
2024-18
19:45
logoFiorentina
-
logoViktoria Plzeň
-
2024-18
22:00
logoPAOK
-
logoClub Brugge
-
2024-18
22:00
logoFenerbahçe
-
logoOlympiakos
-

Yağlı güreşte seyir zevki artabilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yağlı güreşte seyir zevki artabilir

Edirneli pehlivanlar, Türkiye Ananesel Güreşler Federasyonu (TGGF) bünyesinde gerçekleştirilen CW Güç Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin müsabakalardaki kaliteyi ve seyir zevkini artıracağını düşünüyor.

Edirne’de 7-9 Temmuz tarihlerinde seviyelenecek 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlıklarını Tunca Spor Tesislerinde sürdüren pehlivanlar, “yağlı güreşlerin olimpiyatı” sayılan Kırkpınar için haftanın 6 günü idman yapıyor.

ARALIKSIZ HAZIRLANIYORLAR

Edirne Belediyesi Güreş Ekibi Antrenörü Tansel Umut, AA muhabirine, Edirneli güreşçiler olarak hazırlıklarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

TGGF’nin belirlediği 7 büyük lig güreşi ve Kırkpınar güreşlerinde Edirne’yi en âlâ biçimde temsil etmek için çalıştıklarını belirten Umut, “Verimli bir biçimde çalışıyoruz. Altyapıdan kardeşlerimiz de Edirne’nin öteki kulüplerinden güreşçiler de bizimle. Ayrım yok daima birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Yağlı Güreş Ligi’nin pehlivanlar için güzel olduğunu, güreşçileri daha sıkı hazırlanacağını tabir eden Umut, “Lig bence mükemmel oldu. Bu yıl lig müsabakalarında pehlivanlar, 2024 Kırkpınar’da son 64’te güreşebilmek için gayret edecek.” diye konuştu.

“DAHA MANALI HALE GELDİ”

Küçük orta büyük uzunlukta güreşen Yiğit Masraf de Lig Güreşleri ve Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

2024 yılı Kırkpınar güreşleri için olimpiyat sistemi üzere çalışan Lig Güreşleri puanlama sisteminin getirildiğini anımsatan Masraf, “Bu da Kırkpınar’ı bizim için daha manalı hale getirmeye başladı. Lig Güreşleri de daha çekişmeli geçecek. 2 hafta evvel Antalya Manavgat’taydık. Oradaki gayret kendini muhakkak etti.” dedi.

Masraf, Kırkpınar’da kürsüye çıkıp büyük orta uzunluğuna yükselmeyi hedeflediğini lisana getirdi.

“ARTIK SEÇKİNLER GÜREŞECEK”

Birebir uzunlukta güreşen Engin Kırbiç de ustaları eşliğinde idmanlara aralıksız devam ettiklerini belirtti.

Ligde çok sıkı güreşlerin olduğunu, favorilerin birbiriyle eşleştiğini tabir eden Kırbiç, “Kimin nerede kaçıncı olacağı, final yapacağı hiç muhakkak olmuyor. Sıkıntı birinci cinslerde favoriler sıkı rakipler birbirleriyle eşleşiyor. Kimin birinci, kimin ikinci olacağı hiç muhakkak olmuyor. Birazcık kuraya bağlı lakin uygun oldu bu türlü olması.” dedi.

Kırbiç, başpehlivan olup altın kemeri kazanmayı hedeflediğini belirtti.

“BU UYGULAMA GÜZEL OLDU”

Büyük orta uzunlukta gayret eden Atakan Makas da bu yılki amacının baş altı uzunluğuna yükselmek olduğunu söyledi.

Lig yarışlarının, fark yaratacağını lisana getiren Makas, “Kırkpınar’da bizim tabirimizle artık ‘elit güreşçiler’ güreş yapacak. Çalışmayan güreşemeyecek. Kırkpınar’da önüne gelen güreş yapamayacak. Bir hafta kala idmanlara başlayıp zevk için Kırkpınar’da güreşenler var. Bence bu uygulama âlâ oldu. Pehlivanlar idmanlarını hiç aksatmayacak. Güreşseverler de sıkı maçlar izleyecek.” diye konuştu.

Yağlı güreşte seyir zevki artabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir