Loading...
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
19:45
logoLille
-
logoAston Villa
-
2024-18
19:45
logoFiorentina
-
logoViktoria Plzeň
-
2024-18
22:00
logoPAOK
-
logoClub Brugge
-
2024-18
22:00
logoFenerbahçe
-
logoOlympiakos
-

Türkiye şampiyonu depremzede sportmenler çalışmalarını Rize’de sürdürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye şampiyonu depremzede atletler çalışmalarını Rize’de sürdürüyor

Kahramanmaraş merkezli, 6 Şubat’ta yaşanan sarsıntılarda meskenleri hasar gören Türkiye Kick Boks Şampiyonu Hamza Özpolat ve Türkiye Muaythai Şampiyonu Miraç Çoşgun, çalışmalara Rize’de devam ediyor.

Ortaokul talebesi 11 yaşındaki Özpolat ve ailesi hayırseverlerin meskenine, lise talebesi 16 yaşındaki Çoşgun ise akrabalarının yanına yerleşti.

Sportmenler, Kick Boks Vilayet Temsilcisi de olan antrenör Ahmet Cebir ve Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonu Cemren Temizel eşliğinde, Rize Gençlik Merkezi’nde idmanlara başladı.

Ahmet Cebir, AA muhabirine, Türkiye’nin çok sıkıntı bir periyodu atlatmak için el birliği ile çalıştığını söyledi.

Devlet ve milletin bu noktada ağırbaşlı bir çaba ortaya koyduğunu vurgulayan Cebir, “Biz de kardeşlerimizin Türkiye şampiyonası öncesinde idmansız kalmamaları, spordan kopmamaları için elimizden geleni yapıyoruz. Hamza kick boks, miraç muaythai yapıyor. Birbirine yakın sporlar. İkisi içinde maçlara kadar elimizden geleni yapacağız. Onların tekrar spordan uzak kalmamaları, spor sayesinde yaşama tutunmaları için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Cemren Temizel ise sarsıntının akabinde ellerinden gelenden fazlasını yapmak için uğraş gösterdiklerini tabir etti.

Depremzede atletlere katkı vermenin kendilerini memnun ettiğini anlatan Temizel, “Bizim onlara, onların da bize katkısı olacak. Birlikte çalışarak üstesinden geleceğimize inanıyorum. İstikrarlarını bozmasınlar. Bizimle birlikte spor aşkına tutunsunlar. Bizimle olsun ya da olmasın, buralarda olmalarından memnunluk duyuyoruz. İnşallah bu şiddetli süreçler geçtiği vakit sporun gücü ile turnuvalara, maçlara devam edeceğiz.” diye konuştu.

Özpolat: “Ne olursa olsun devinimli, kuvvetli olacağım”

Türkiye Kick Boks Şampiyonasında 28 kiloda birinciliği bulunan Hamza Özpolat, yaşananların akabinde çalışarak kendini toparlayacağını söyledi.

Malatya’daki meskenlerinin sarsıntıda hasar gördüğünü lisana getiren Özpolat, “Depremden uzakta idmanlara başladığım için kendimi düzgün hissediyorum. Hocam düzgün, idmanlar güzel, çabuk alıştım, teşekkür ediyorum. Malatya’da beni bu spora başlatan Yakup hocama da teşekkür ederim. O olmasaydı bugün burada olamayacaktım.” dedi.

Özpolat, zelzele öncesi uğraş edeceği maçlarla ilgili hayalleri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Deprem olmasaydı İstanbul’a gidip ulusal sportmen olacaktım. Hayalimde dünya birinciliği vardı. Urfa’daki Türkiye şampiyonasında birinci oldum. Ortadan bir hafta geçti zelzele oldu. Akabinde buraya geldim ve çalışmalara başladım. İnşallah daha hoş olur. İstanbul’daki Türkiye şampiyonasını bekliyorum. Kazanırsam ulusal olacağım, olunca çok sevinirim. Akabinde dünya birinciliğine oynayacağım. Ne olursa olsun devinimli, kuvvetli olacağım.”

Hamza Özpolat, bir gün tekrar Malatya’ya döneceğine ve orada çalışmalarını sürdüreceğine inandığını kelamlarına ekledi.

Çoşgun: “Sporla birlikte yaşadıklarımı unutuyorum”

Hatay’dan gelen Miraç Çoşgun, zelzelede meskenlerinde hasar oluştuğunu, çalıştığı spor salonunun ise yıkıldığını söyledi.

“Hedeflerim büyük lakin biraz bekleyeceğim.” tabirini kullanan Çoşgun, şunları kaydetti:

“Sorun etmemeye çalışıyorum. Evvel Türkiye, akabinde dünya şampiyonasına katılmayı çok istiyorum. Sporla birlikte yaşadıklarımı unutuyorum. Spor yapmadığımda, düşündüğümde gerilim oluyorum. Spor ile üzerimdeki baskıyı gerilimi atıyorum.”

Türkiye şampiyonu depremzede sportmenler çalışmalarını Rize’de sürdürüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir