Loading...
2024-19
20:00
logoBeşiktaş
-
logoMKE Ankaragücü
-
2024-19
20:00
logoAltay
-
logoManisa FK
-
2024-19
21:30
logoE. Frankfurt
-
logoAugsburg
-
2024-19
22:00
logoAth. Bilbao
-
logoGranada
-
2024-19
19:30
logoGenoa
-
logoLazio
-
2024-19
21:45
logoCagliari
-
logoJuventus
-
2024-19
22:00
logoNice
-
logoLorient
-

Taha Akgül’ü misal alan depremzede güreşçi’nin amacı, Türkiye Şampiyonluğu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taha Akgül’ü misal alan depremzede güreşçi’nin gayesi, Türkiye Şampiyonluğu

Depremzede Güreşci Mehdi Berk, Türkiye birinciliği için sıkı çalışıyor. 14 yaşındaki güreşci, Taha Akgül’ü idol olarak gördüğünü berlitti.
Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu talebesi Mehdi Berk, Afşin’deki meskenleri sarsıntıda hasar görünce ailesiyle geldikleri Kırşehir’de Ahi Evran Talebe Yurdu’na yerleşti.

Zelzelenin negatif tesirlerini atmak için güreşe devam eden Berk, Kırşehir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü bünyesinde eğitimlerini sürdürdü.

Kırşehir’de okul sporları müsabakalarında 48 kiloda vilayet birincisi olan Berk, Sivas’ta 12-15 Haziran’da seviyelenecek Okul Sporları Türkiye Birinciliği müsabakalarında altın madalya hedefliyor.

Mehdi Berk, yaptığı açıklamada, zelzele psikolojisini üzerinden atıp çok sevdiği güreşe devam ettiğini belirterek, “Sivas’taki Türkiye Şampiyonası’na gideceğim için memnunum. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü bana salon ve eğitim imkanı sağladı. Hocalarım da bana dayanak oldu, hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Olimpiyat şampiyonu güreşçi Taha Akgül’ü misal aldığını aktaran Berk, “Türkiye’de derece alıp, Avrupa ve dünya şampiyonalarına gitmek istiyorum. Taha Akgül üzere bir güreşçi olmak istiyorum.” diye konuştu.

Güreş antrenörü İstek Sarıyıldız da Mehdi’nin spora olan tutkusu ve isteğiyle gururlandıklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Numan Nafiz Şahin ise Mehdi’nin başarılı olması için tüm imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

Atletin uzman antrenörler eşliğinde çalışmalarını sürdürdüğünü lisana getiren Şahin, ona emek vermekten keyifli ve gururlu olduklarını belirtti.

Oğlunun Türkiye şampiyonasına katılacağı için heyecanlı olduğunu anlatan baba Yalçın Berk de “Antrenörleri amca dayı üzere dayanak oluyor. Allah devletimizden razı olsun.” tabirlerini kullandı.

Taha Akgül’ü misal alan depremzede güreşçi’nin amacı, Türkiye Şampiyonluğu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir