Loading...
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
19:45
logoLille
-
logoAston Villa
-
2024-18
19:45
logoFiorentina
-
logoViktoria Plzeň
-
2024-18
22:00
logoPAOK
-
logoClub Brugge
-
2024-18
22:00
logoFenerbahçe
-
logoOlympiakos
-

Kastamonu Belediyespor Bayan Hentbol Kadrosu, şampiyonluk kupasını aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Belediyespor Bayan Hentbol Ekibi, şampiyonluk kupasını aldı

Hentbol Bayanlar Muhteşem Lig’inde şampiyon Kastamonu Belediyespor oldu. 

Kastamonu Merkez Salonu’nda yapılan maçın akabinde kupa merasimi seviyelendi. İkinci olan Konyaaltı Belediyesporlu oyunculara madalyalarını Türkiye Hentbol Federasyonu A Ulusal Bayan Ekibi’nden Sorumlu Asbaşkan Mustafa Esaslı ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Reşat Asrak verdi.

Kastamonu Belediyespor’a ise madalya ve kupası Kastamonu Valisi Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Mebus Serap Ekmekci, Belediye Lideri Galip Vidinlioğlu ve Türkiye Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç tarafından verildi.

Madalya ve kupalarını alan hentbolcular büyük memnunluk yaşadı.

Vali Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, güçlü bir gayret sonucunda Kastamonu’nun kazandığını belirterek, “Kastamonu’nun spor kenti olduğunu, hele hele hentbolun başşehiri olduğunu söylüyoruz. Bu söylemimizde ne kadar haklı olduğumuzu bugün gördük. Kastamonu Belediyespor Hentbol Kadrosu mükemmel bir oyun ortaya koyarak Türkiye şampiyonu oldu. Herkesi kutlama ediyorum.” dedi.

Vidinlioğlu da grubu kutlayarak, “Şampiyon kente şampiyon grup yakışır. Kastamonu hentbol kenti. Türk Dünyası Günleri seviyelediğimiz şu günlerde kadromuz şampiyon oldu. Bütün Türk dünyasının kalbi burada atıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyon bir kadroyla bunu taçlandırdık, çok memnunuz.” diye konuştu.

Uğur Kılıç ise iki ekibi da kutlayarak, şunları söyledi:

“Uzun yıllardan sonra birinci sefer play-off gayreti ile ligi sonlardık. Birbirinden çekişmeli maçlar oldu. Evvel Kastamonu 2-0 öne geçti, daha sonra 2-2 birlikteliğe geldi. Bugün de çok çekişmeli maçın sonunda Kastamonu şampiyon oldu. Kazananın hentbol olduğunu düşünüyorum. Kastamonu Belediyesini şampiyonluğundan, Konyaaltı’nı da son topa kadar çabasından ötürü kutlama ediyorum. Önümüzdeki yıl çıtanın biraz daha yükseleceğini düşünüyorum. Hentbolu büyütmeye devam edeceğiz.”

Kastamonu Belediyespor Antrenörü İbrahim Belet ise şiddetli bir ligi geride bıraktıklarını lisana getirerek, “Ligde uygun ekipler vardı. Düzgün çalıştık, âlâ hazırlandık. Sürecin sonuna hakikat eksilen atletlerimiz olduğu için biraz zorlandık. İnanan atlet ve kulüple yola çıkınca sonuç hoş oluyor. Aslında üçüncü maçta bu işi bitirebilirdik lakin tahminen de sporun hoşluğu burada. Beşinci maça uzadı ve taraftarımız önünde kupayı aldık. Bize dayanak veren herkese teşekkür ediyorum. Şampiyonluk hoş.” sözlerini kullandı.

Hentbolculardan Betül Yılmaz da uzun ve güçlü bir dönem geçirdiklerini vurgulayarak, “Play-off serisi de çok uzun oldu. 5 maç üzerindendi, 5’ini de oynadık. Şahane iki kadro, olağanüstü çaba gösterdi. Nihayetinde kupa kentimizde bizim oldu. Tüm arkadaşlarımızı kutlama ediyorum. Kentimize ve Kastamonuspor topluluğuna ikram olsun.” diye konuştu.

Kastamonu Belediyespor Bayan Hentbol Kadrosu, şampiyonluk kupasını aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir