Loading...
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
22:00
logoRoma
-
logoMilan
-
2024-18
22:00
logoAtalanta
-
logoLiverpool
-
2024-18
22:00
logoWest Ham
-
logoB. Leverkusen
-
2024-18
22:00
logoMarsilya
-
logoBenfica
-
2024-18
19:45
logoLille
-
logoAston Villa
-
2024-18
19:45
logoFiorentina
-
logoViktoria Plzeň
-
2024-18
22:00
logoPAOK
-
logoClub Brugge
-
2024-18
22:00
logoFenerbahçe
-
logoOlympiakos
-

Hentbol Avrupa Plaj Tipi Finalleri sona erdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hentbol Avrupa Plaj Tipi Finalleri sona erdi

Antalya’da seviyelenen Hentbol Avrupa Plaj Çeşidi Finalleri sona erdi.

Avrupa Hentbol Federasyonunun (EHF) plaj hentbolunda kulüpler bazında en önemli tertibi olan ve Antalya’nın Konyaaltı kıyısında gerçekleştirilen Avrupa Plaj Çeşidi Finalleri’nin son gününde sıralama ve final maçları gerçekleştirildi.

Erkeklerde ve bayanlarda 11 ülkeden 14’er kadronun çaba ettiği şampiyonada, bayanlarda Danimarka’dan The Danish Beachhandball Dream şampiyon olurken, ikinciliği İspanya’dan CATS A.M. Team Almeria ve üçüncülüğü Hollanda’dan Wetsite Amsterdam elde etti.

Erkeklerde ise Macaristan’ın HİR-SAT BHC grubu birinci sırayı alırken, Hırvatistan’ın BHC Zagreb ikinci ve Danimarka’nın HEI Beach Handball üçüncü oldu.

Dereceye girenlere kupa ve mükafatları seviyelenen merasimle takdim edildi.

Cemal Kütahya unutulmadı

Erkeklerde 3. olan Danimarka’nın HEI Beach Handball ekibi, 6 Şubat’ta meydana gelen zelzele felaketinde Hatay’da hayatını kaybeden A Ulusal Erkek Hentbol Ekibi ve Plaj Hentbolu Ulusal Ekibi Kaptanı Cemal Kütahya’nın ailesiyle olan fotoğrafının yer aldığı forma ve Cemal Kütahya’nın 42 numaralı A Ulusal Ekip formasıyla merasime çıktı.

İzmir’de Plaj Hentbolu 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası seviyelenecek

EHF Turnuva İdari Menajeri Tobia Pisani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Hentbol Federasyonu’na (THF) hoş bir tertip seviyeledikleri için teşekkür etti.

Konyaaltı Kıyısı’nda seviyelenen turnuvadan hem EHF’nin hem de sportmenlerin memnun bir biçimde ayrılacağını tabir eden Pisani, Antalya’ya yeni turnuvaların verilmesinin EHF İdare Konseyi toplantısının akabinde muhakkak olacağını belirtti.

Pisani, 20 gün sonra İzmir’de Plaj Hentbolu 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonasını yapacaklarını tabir ederek, onun da başarılı geçeceğine inandığını kaydetti.

THF Turnuva Koordinatörü Ayberk Dilmen de turnuvanın Konyaaltı Belediyesi’nin büyük katkılarıyla gerçekleştirildiğini lisana getirerek, “Antalya hem iklimi hem de imkanlarıyla plaj hentbolunda merkez olmaya aday bir yer. Bu turnuva ile de bunu çok hoş ispat ettik. İnşallah kaç Avrupa ve Dünya Şampiyonalarını burada yapacağız.” diye konuştu.

Türkiye 15 yıl ortadan sonra plaj hentbolunda müşahede ci çıkardı

Plaj hentbolunda Türkiye’nin 15 yıl ortadan sonra birinci çıkardığı müşahede ci olan Konyaaltı Belediyespor menajeri Erhan Bülbüloğlu (31), turnuvada bayanlar finali dahil 17 maçta misyon yaptı.

Bülbüloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bu spor branşında daha evvel iki müşahede ci çıkardığını, akabinde geçen 15 yılda hiç kimsenin EHF’nin müşahede ci imtihanlarını geçemediğini belirtti.

Bu yıl kendisinin imtihanları geçmeyi başardığını lisana getiren Bülbüloğlu, “Şu anda Avrupa’nın en genç plaj hentbolu müşahede cisiyim. Bundan sonraki süreçte Avrupa’da seviyelenecek tüm turnuvalarda vazife alma bahtım var. Misyon yapacağım her turnuvada Türkiye’yi en âlâ biçimde temsil etmeye çalışacağım.” diye konuştu.

 

Hentbol Avrupa Plaj Tipi Finalleri sona erdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir