Loading...
2024-19
20:00
logoBeşiktaş
-
logoMKE Ankaragücü
-
2024-19
20:00
logoAltay
-
logoManisa FK
-
2024-19
21:30
logoE. Frankfurt
-
logoAugsburg
-
2024-19
22:00
logoAth. Bilbao
-
logoGranada
-
2024-19
19:30
logoGenoa
-
logoLazio
-
2024-19
21:45
logoCagliari
-
logoJuventus
-
2024-19
22:00
logoNice
-
logoLorient
-

Haliç Su Sporları Merkezi açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haliç Su Sporları Merkezi açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu, Haliç Su Sporları Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Tıpkı vakitda Golden Horn Kürek Kupası’nda yarışların da devam ettiği tesisin açılışına Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra, Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ve Cumhuriyet Halk Partisi Mebus Gökhan Zeybek de katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Haliç’in su sporlarında çok hoş manzara vereceğini belirterek, “Çok keyifli bir yer. Buraya birinci başladığımız andan saygınlıken arkadaşlarımızla konuştuk. Haliç’in kıyısında olduğunu unutturmayan, mimari açıdan hem de gereç kalitesiyle ve kurgusuyla, içindeki toplumsal alanlarıyla İstanbul’a ihtimamlı bir hizmet yapılmasını önemsemiştik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“KÜREĞE DEĞER GÖSTERDİK”

Haliç’in tarihi ve doğal güzellikleriyle çok önemli bir yer olduğunu vurgulayan İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Gerçekten muazzam bir alan. Bu tesisi Haliç’in masmavi suları ve yemyeşil kıyılarıyla buluşturmak bizim en önemli sorumluluğumuz oldu. Haliç yoğunluklu çok fazla işimiz var 4 yıl içinde. Hepsinin meyvelerini almaya başladık ve almaya devam edeceğiz. Çekim merkezi olacağından hiç kuşkumiz yok. Bugün burada Haliç kürek yarışlarını gerçekleştirmenin keyfini yaşıyoruz. Birincisini 2021 yılında seviyelemiştik. Göz alıcı görünümsı ve seyir hoşluğuyla dünyada 1 numara olmaya aday bir yer burası. Biz bu merkezin çok önemli bir pozisyona erişeceğini görüyoruz. Su sporlarının gelişimine öncülük etmeye aday bir yer. İstanbul’a kazandırdığımız bu merkezin etkinliki aktif bir biçimde devam edecek. Küreğe özel bir kıymet gösterdik.”

“HAK EDİLEN YERDE DEĞİLİZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübünde de kürek branşı açılmasına karar verdiklerini aktaran İmamoğlu, “İstanbul’da su sporlarıyla ilgilenen 80’e yakın kulübümüz var. 5 adet butik su sporları merkezini de İstanbul’a kazandırmaya çalışıyoruz. 3 tarafı denizle çevrili ülkemizin su sporlarında hak ettiği yerde olmadığını hepimiz biliyoruz. Çok hoş tesisler yapıldı, yapmaya devam ediyoruz. Tesislerle olimpizm ruhu elde edilmiyor. Tesislerle olimpiyat kazanılmıyor ya da mesken sahipliği yapılmıyor. Sporun centilmenlikle, sporun beşere verdiği değerle, evvel insan diyen anlayışıyla yaygınlaşmasını önde tutuyoruz. İstanbul’a olimpiyat ruhu kazandırmak öncelikli gayelerimiz ortasında. Bu branşlara ilgi gösteren hanımefendilere teşekkür ediyorum. Muvaffakiyetlerin elde edildiği, insan yetiştirme merkezi olmasını diliyorum. Çocukların ve gençlerin geleceğe dair umudunu arttıran bu çeşit bir ortaya gelme anlarıdır. Umudu yüksek olan cemiyetlar, istikballe ilgili mutsuzluğu ruhunda taşımaz. Umutla çok hoş işler yapacağız. Hiçbir vakit susmayacağız. Her şey çok hoş olacak.” diye konuştu.

GALATASARAY BİRİNCİ

Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız da tesisin Kadir Topbaş devrinde planlandığını belirterek, “Sporun çeşitlendirilmesi ve tabana yayılması, gençlerin sporla buluşturulmasını her vakit değerli bulduk. Bu mevzuda çabalarından ötürü emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada milletlerarası bir tertip var. Bundan sonra Haliç’in bu cins tertiplere konut sahipliği yapacağına inanıyorum. Gençlerimiz bundan sonra buralarda daha fazla vakit geçirecekler. Su sporlarında tezli bir jenerasyon yetişecek. Sayın Lidere ve herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tesis Haliç’e yakıştı.” sözlerini kullandı.

Kurdele bölümünün akabinde Ekrem İmamoğlu bayanlar kategorisinde dereceye giren kadrolara madalyalarını verdi.

Bayanlarda Altınboynuz 1’inci, İdealtepe Amatör Balıkçılar Kulübü 2’nci, Vira Denizciler ve Şişecam Karması ise 3’üncü oldu.

Erkeklerde ise Galatasaray 1’incilik elde ederken, Şişecam Spor Kulübü 2’nci, Altınboynuz ise yarışları 3. sırada tamamladı.

Haliç Su Sporları Merkezi açıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir